Diskusní fórum by mělo sloužit návštěvníkům bresťáckého webu k možnosti reagovat na různé události ze soutěží BREST, na materiál kterým hrajeme, na podmínky při hře apod. Pokud hledáte tým za který by jste chtěli hrát nebo naopak hledáte hráče na doplnění týmu, tak prosím klikněte na diskuzní fórum: Hledá se hráč / tým. Prosím všechny uživatele o slušné a korektní příspěvky.

Diskuse

Re: Re: Re: Změna Soutěžního řádu od 2014-15 – soutěžní hra na jednom stole

Pepa | 14.01.2014

Souhlasím s povinností hrát na min. 2 stolech. Pokud jde o začátky utkání tak mi zase nevyhovují pozdní, vzhledem k tomu, že do Brna dojíždím.

exporty

Pavel | 12.12.2013

Zajímalo by mě podle jakých kritérií jsou řazeny Exporty výsledků jednotlivců (v 5.lize to není podle procentní úspěšnosti)

Re: exporty

kasir | 13.12.2013

prvnim kriteriem je pocet vyhranych zapasu, pak procentualni uspesnost a potom az pocet vyhranych setu - takze hrac, ktery odehraje maximum zapasu a ztrati v nich nejmene bodu je proste nejvyse v zebricku. samozrejme to ma sve chybky, ale obecne je to lepsi, nez aby byla hlavnim kriteriem uspesnost, protoze by nebyla objektivnejsi v pripadech, kdy nekteri odehraji jen par zapasu, ve kterych meli treba lehke soupere a snadno si tak vytvori vysokou uspesnost. proste ti uspesnejsi musi hrat a vyhravat proti vsem :-)

BREST - muzi

EVA | 26.11.2013

Asi by se mela opravit soutez BREST muzi 1-7, kdyz tam hraji taky zeny, ne?
EVA A

Re: BREST - muzi

admin | 27.11.2013

souhlas, lepsi by bylo zvolit univerzalni oznaceni 1.liga - 7.liga,
ale musi to nejdrive odsouhlasit jednohlasne politbrko brestovni a soucasne upravit soutezni rad ve kterem je zakotveno hned v prvnim bode, ze brest porada turnaje - 3clennych druzstev muzu a 2clennych druzstev zen. ted proste hrajete mile damy jako chlapi :-) a nekdy i lepe. otazkou zustava jestli by nebylo potom rovnopravnejsi zrusit ryze zenskou soutez a nechat jen tu univerzalni ve ktere by mohly hrat i treba ciste 3clenne zenske tymy. hadam, ze by to bylo docela zajimave zpestreni :-)

Re: BREST - muzi

Pepa | 27.11.2013

No nazdar, ono nestačí, že blbne Evropská unie. Ještě s tím začne BREST.......

Re: BREST - muzi

Hana | 02.12.2013

Já si myslím, že na tom zrovna moc nezáleží, není to první ročník, co v lize mužů hrají i ženy, nehledě na to, že v pravidlech je uvedeno, že za muže může nastoupi i jedna žena. a pokud to ženám nevadí - mně tedy ne, tak bych to neřešila.H.

Stolní tenis na Facebooku – a v něm už skoro 2000 hráčů

AS jr. | 19.11.2013

Ahojte,
rád bych členy informoval, že jako doplněk stávajících komunitních serverů jsem před pár měsíci založil na facebooku specializovanou skupinu "Stolní tenis – turnaje, přáteláky, soustředění, tréninky" se záměrem usnadnit práci organizátorům ST akcí (nahánění hráčů, promo atp.), a tím jim dopřát více volného času (k přípravě dalších akcí) ;) Snad se to povedlo ;)

Přijměte pozvání do této skupiny: https://www.fb.com/groups/pinec

Hezký den, AS jr.

Re: Stolní tenis na Facebooku – a v něm už skoro 2000 hráčů

včelař | 20.11.2013

Ses trochu splet příteli, ne? Tady seš u dědků. Věkový průměr členů brestu je podobný jako u svazu včelařů, těžko naučíš staré psy nové kousky, natož nějaké podivné facébúk. Běž si přelepit svůj útočné soft, napiš to do svýho stavu a nás chemiky nech v klidu dožít v našem Rybníčku.

Děkování za pokažené podání

Luděk Rybníček | 18.11.2013

Zdravím přátele malého míčku a chtěl bych drobně reagovat na příspěvek ohledně děkování za pokažené podání a další.
Děkování je vždy o tom, jak si to bere ten kdo podání pokazil. Je samozřejmě naštvaný a proto i to poděkování bere jako provokaci. Vzhledem k tomu, že i v Brestu kde by se mělo hrát pro zábavu jde o vítězství může tato věc hráče rozhodit a některým soupeřům může jít právě o toto. Pravidla toto neřeší a já doporučuji si toho prostě nevšímat a soustředit se na další míček.
Jiná věc je co uvádíte: dupání u servisu nebo častému utírání.
Tyto věci jasně řeší pravidla stolního tenisu - dupne jednou, tak ho upozorním na porušení pravidel a při opakování trvám na "špatném podání" - klidně bych to uvedl i do zápisu a STK si s tímto hráčem určitě umí poradit.
Utírání je dané při součtu bodů 6 a násobků 6.
Čili stejný postup - utřít se můžeš jak bude součet 6, 12, 24 ..... jinak dávám protest.
Jinak přeji všem, aby se s tímto nesportovním chováním potkali co nejméně.

Nesportovní chování ?

Pepa | 22.10.2013

Dost často se mi v soutěžích BREST stává, že mi soupeř děkuje, pokud zkazím vlastní podání. Zajímá mě váš názor zda se jedná o nesportovní chování nebo ne.

Re: Nesportovní chování ?

Ještěr | 25.10.2013

Děkovat by se nemělo, ale dá se to chápat i jako slušnost soupeře - když něco zadarmo dostanu, poděkuji. To jsou ještě ty lepší případy, ale poslouchat někdy řeči mezi sety o "podivným stylu a úderech a jestli mě baví vyhrávat s takovými potahy..." Prostě jsou mezi námi i tací.

Re: Re: Nesportovní chování ?

Tomáš | 10.11.2013

S první částí ohledně děkování souhlasím. K té druhé: Neměl by se pan Ještěrka nad těmi poznámkami zamyslet?

Re: Nesportovní chování ?

Čert (Ondřej Fiala) | 27.10.2013

Ahoj,
bylo by fajn, kdyby šli přidávat komentáře rovnou pod anketní otázku.
A teď k samotnému problému poděkování za zkažené podání.
Poděkování za zkažené podání je nesportovní, když je nesportovně myšleno. Jde o to, jakým způsobem poděkuji, jakým tónem, jak se přitom tvářím,... Někdy nám to poděkování vůbec nevadí a třeba nám i úsměv na tváři vyloudí, nebo ho ani nepostřehneme a jindy jsme z něho znechuceni. Někdy ani nemusí soupeř děkovat a dokáže hru znepříjemnit mnoha jinými způsoby. A mnoho hráčů by si mohlo šáhnout do svědomí. Dupnutí u podání, zdržování hry a nebo naopak přehnaný spěch, nadměrné utírání ručníkem, zbytečné komentáře a mnoho jiných. V porovnání s ostatními nešvary mi to poděkování nepřijde až tak zlé.
Já například děkuji, když soupeř pokazí podání, ale rozhodně v tom nevidím nic nesportovního a ani nemám záměr soupeře nějak rozhodit. Každému se to občas stane a pro mne je to zdarma míček, tak prostě poděkuji. Stolní tenis hraji pro zábavu a počítám, že i ten naproti. Takže ten kdo neumí při svém pokaženém podání přijmout ironické poděkování a brát to s nadhledem, tak ...
Naopak, když slyším z druhé strany negativní odezvu na mé poděkování, tak to spíš rozhodí mne.
Navíc pokažené podání je opravdu hloupá chyba, takže se raději budu snažit ve zbytku zápasu tu chybu neopakovat a tím se vyvarovat dalším díkům :) Ale věřte mi, poděkování už jsem slyšel dost a dost a ještě jich jistě hodně uslyším a nevadí mi to :)

Re: Nesportovní chování ?

Pavel | 10.11.2013

Myslím, že chyba při podání přináší podobně jako jakákoli jiná vlastní chyba při hře ( a těch bývá v naší soutěži poměrně dost) bod pro soupeře, takže nevím, kde by měla být hranice, za co děkovat a za co ne. Přiznám se, že tento zvyk jsem převzal, aniž bych nad tím nějak hlouběji přemýšlel. Většinou při hře s někým známým, kde vím, jak to přijme. Od nynějška s tím končím.

Záznamy: 241 - 255 ze 292
<< 15 | 16 | 17 | 18 | 19 >>

Přidat nový příspěvek