Diskusní fórum by mělo sloužit návštěvníkům bresťáckého webu k možnosti reagovat na různé události ze soutěží BREST, na materiál kterým hrajeme, na podmínky při hře apod. Pokud hledáte tým za který by jste chtěli hrát nebo naopak hledáte hráče na doplnění týmu, tak prosím klikněte na diskuzní fórum: Hledá se hráč / tým. Prosím všechny uživatele o slušné a korektní příspěvky.

Diskuse

Re: Re: Nesportovní chování ?

Čert | 11.11.2013

Souhlasím :) Poté, co jsem naspal svou reakci, už jsem také ani jednou nepoděkoval :)

Konkrétní zkušenost

Jerome | 11.03.2013

Vzpomínám si na kdysi nejnovější zbraň Dr. N. zvanou SuperBlock. No byl to humus, kdy se všechny míče vracely/padaly těsně za síťku, kde zůstaly téměř "přilepené" ke stolu - minim. odskok. Jeden typ hráče to s tím hrál tak, že se přilepil na hranu stolu a raketou postavenou kolmo na 90 st. víceméně "jen" zleva do prava a zpět nechával ty míče odrážet se zpět k soupeři. To byla ta lepší varianta a řešení bylo nakonec více než jednoduché. Ta horší byla, když to protihráč důsledně střídal s rychlým softem, to pak byl pěkný chaos. Ale to mělo také vcelku jednoduché řešení. Tak to já nen tak k Pavlovu tématu. Podotýkám, že podobné diskuse mají nulovou šanci na jakékoliv řešení, neb kompromis není možný - bohužel... :-(
Jinak všem přeji, a to každopádně, pohodu u stolu zeleného, rodinného i pracovního!!! :-)

Re: Konkrétní zkušenost

Pavel | 07.04.2013

Po delší době jsem si vzpomněl an svůj příspěvek a jsem rád, že někdo reagoval. Samozřejmě jsem si nemyslel, že by se mi podařilo něco podbného ve skutečnosti prosadit. Šlo mi spíše o to, aby se dotyční lidé zamysleli a uvědomili si, jaké "zážitky" svým protihráčům poskytují.

Re: Re: Konkrétní zkušenost

Rybňa | 24.06.2013

Celkem zábavná debata. Základní otázka k Tvému příspěvku: Máš pocit, že Ti má soupeř dopřát pěkný pocit ze hry nebo chce vyhrát? S potahem nic neuděláš, pokud má veškeré parametry a je schválen dle pravidel. Podstatně větší problém je ten, pokud chce soupeř vyhrát opravdu za KAŽDOU cenu - nesportovní chování, podání z ruky, namáčení míčku před podáním, neustálé dohadování a nesmyslné kouskování hry. Toto by se mělo nekompromisně trestat i v naší naprosto rekreační soutěži Brest, protože potom Ti po zápase nechutná pivo a to je VELMI ŠPATNÉ :-D Jinak sportu zdar pokud nejde o život jde o .........

Re: Re: Konkrétní zkušenost

Pavel | 03.09.2013

Samozřejmě, že jde v podstatě o h..... Tuhle soutěž ale předpokládám hrají lidé pro zábavu a tzv. materiáloví hráči sem podle mého názoru nepatří. Vím, že se s tím nedá nic dělat ale šlo mi o to, aby si to uvědomili. Pokud někdo potřebuje vyhrávat tímto způsobem, je mi ho líto.

Re: Re: Re: Konkrétní zkušenost

Hanonymka | 10.10.2013

No to je teda pecka!..... Ten, kdo se zmiňije o chemii ( nebo chemicích), by si měl uvědomit, že toto odvětví v dnešní době zasahuje do všech oblastí života ( stolní tenis nevyjímaje). Záleží na tom, CO se s jejím přispěním vyrábí. Pokud jde o výrobky jako jsou potahy typu tráva apod., jak už v této diskusi nědo zmínil, jedná se o tzv. MATERIÁL, a hrají s ním tzv. MATERIÁLOVÍ HRÁČI. Tím je snad řečeno vše......

Re: Re: Re: Re: Konkrétní zkušenost

Pepa | 05.04.2014

Pavle, a můžeš udat jediný důvod, proč by si člověk měl koupit povolený potah ne podle sebe, ale podle tvé rady? Máš k tomu nějaké rozumné odůvodnění? Dřív hráli všichni pálkama s čudlíky. Pak přišly "mechovky" a začalo se točit. Výrobci vylepšili točivost a smeč už nebyl nejlepší úder. Velmi účinná hra byla čopovaná. Mají se teda kvůli tvému osvícení zakázat kupovat sendviče, anťáky a trávy? A všichni hybridi hrát uniformě "slušnýma" softama? A kdo tě platí? :-) Poraď značku!

Re: Re: Re: Re: Re: Konkrétní zkušenost

Pavel | 13.04.2014

Zdravím a děkuji za reakci. Bohužel jsi to nepochopil ( tak jako řada jiných). Samozřejmě, že nemohu nikomu nařizovat, jaký potah si má koupit a používat. Pouze jsem se snažil interpretovat všeobesně rozšířený názor na potahy typu tráva. Pokud např. v katalogu u nejmenovaného potahu tohoto typu se dočtu: "...tráva se speciálními vroubky, které jsou upraveny tak, aby co nejvíce škodily protihráči.....",myslím, že to hovoří samo za sebe. Jsou prostě hráči, kteří to pořebují i na amatérské úrovni aby něčeho vůbec dosáhli, hrát s nimi je humus a měli by se nad sebou zamyslet. Případný zákaz podobných výrobků musí samozřejmě vzejít odjinud. Rád bych se toho dožil.

Návrh

Pavel | 08.11.2012

Na úvod srdečně zdravím veškeré příznivce a hráče této pěkné hry, která by mohla být pro většinu z nás ještě příjemnější, kdyby se přestaly používat potahy typu tráva. Navrhuji tímto, aby v soutěži BREST se s tímto opatřením započalo ( někdo musí být první) vzhledem k tomu, že hrajeme pro zábavu a při hře s takto
" vybaveným " soupeřem je účinek přesně opačný. . Není to jen můj osobní názor, často slýchávám od kolegů i soupeřů, že by hráči s tímto materiálem měli hrát svoji zvláštní soutěž, pokud příslušné instituce dosud nenapadlo to oficiálně zakázat.
Sportu zdar!

Re: Návrh

Tomáš | 30.11.2012

Naprostý souhlas!

Re: Re: Návrh

Pavel | 06.03.2013

ještě si nemohu odpustit dodatek: Napadlo někoho, proč se někteří hráči k používání tohoto materiálu uchylují? Samozřejmě proto, že více vadí většině soupeřů. Jak by asi tento sport vypadal, kdyby něco podbného používali všichni? Koho by to bavilo? Také je absurdní srovnávání trávy např. s antitopspinem. Je to sice také tzv. materiál ale všichni snad víme, o co jde.

Re: Návrh

Ludek | 06.02.2013

Ahoj vsem.
Vzhledem k tomu, ze puvodni pinec se hral s potahy typu vroubkovane gumy a softy prisly az pozdeji, navrhoval bych (jako travar), aby si vlastni soutez vytvorili prave softari (protoze prisli pozdeji)... Zda se to uhozene, ze? - a presne takto pusobi i pozadavek Pavla. Bud hrac na travu umi a nevadi mu nebo neumi a pak hleda vymluvy... je zajimave, ze cim vyssi soutez, tim min materialistu tam je - proc asi? Rika se, ze chytry travar porazi hloupeho utocnika, ale chytry travar neporazi chytreho utocnika... A co treba antitopspin - ten nevadi?
Mne treba zase vadi "tvrdi smecari" ale nikdy me nenapadlo, ze bych je chtel vylucovat... :-)
Preju toleranci a zdar vsem priznivcum pinecu... :-)

Re: Re: Návrh

Pavel | 06.03.2013

Takže po čase opět ahoj,
jsem rád, že někdo konstruktivně reagoval, i když s obsahem si dovoluji nesouhlasit. UHOZENÉ se mi zdá srovnávání dřívější vroubkované gumy a nynější trávy. Samozřejmě chápu, že pokud někdo s trávou hraje, bude ji obhajovat. Také není pravda, že v nižších soutěžích se vyskytuje více hráčů s tímto materiálem. Naštestí jich oparvdu tolik není ( proč asi?) a jde o lidi, kteří by bez tohoto materiálu bylo mnohem méně úspěšní. Poznámky o hloupých útočnících bych si vyprosil.

Re: Re: Návrh

Pavel2 | 15.04.2013

Kdyby si " softaři" vytvořili vlastní soutěž, s kým byste potom hráli?

Proč asi....?

Pepa | 31.05.2013

Ve vyšších soutěžích jsou materialisté méně úspěšní z jasného důvodu. Je zde hodně bývalých "profi" hráčů, které někdo už od mala učil jak na trávu hrát. Nás, ryzí amatéry to nikdo neučil a proto s trávou, antitopspinem a pod. máme problémy. Argument, že je možné se na trávu naučit hrát je nesmyslný z toho důvodu, že BREST se hraje amatérsky a většina hráčů má čas tak akorát na pár tréningů před sezonou a pokud v družstvu nemá trávaře nemá nárok se něco naučit.
Smutné je, že čím dál víc hráčů bere do ruky trávu už když s pinecem začíná.

Záznamy: 256 - 270 ze 292
<< 16 | 17 | 18 | 19 | 20 >>

Přidat nový příspěvek