Diskusní fórum by mělo sloužit návštěvníkům bresťáckého webu k možnosti reagovat na různé události ze soutěží BREST, na materiál kterým hrajeme, na podmínky při hře apod. Pokud hledáte tým za který by jste chtěli hrát nebo naopak hledáte hráče na doplnění týmu, tak prosím klikněte na diskuzní fórum: Hledá se hráč / tým. Prosím všechny uživatele o slušné a korektní příspěvky.

Diskuse

Re: Re: Re: změna výšky stropu v SŘ

Luděk Vodica - předseda STK | 18.09.2019

Dobrý den,
Vezmu to bod po bodu:
Ad Vámi navrhovaná úprava SŘ a neobdržená zpětná vazba - vzhledem k využití podstatné části vaší textace jsem předpokládal, že poznáváte svůj návrh (aktualizovaný SŘ s vyznačenými změnami všichni dostáváte spolu s podklady pro přihlášení).
Ad navrhované schvalování heren vedoucím příslušné ligy - výbor BREST rozhodl, že toto schvalování není nutné – buď herna podmínky splňuje a není co řešit, a nebo nesplňuje, a pak platí bod 7.4 SŘ… Váš zde uvedený návrh by vyžadoval specifikaci, co je ještě „problematičtější“ a co je už „hrubé“ porušení a bylo by závislé na názoru konkrétního vedoucího. Např. v soutěžích ČAST se posuzují pouze rozměry a podlaha na základě plánku s tím, že je možné přihlížet k místním podmínkám a drobným odchylkám - viz. čl. 114 a 323 SŘ.
To, že se pravidla časem mění, platí všude a budoucnost nám může ukázat ukázat, jestli naše volba byla správná či ne. (Mně se zase nelíbí plastové míčky, ale chci-li hrát, musím se přizpůsobit…).
Z Vašeho dotazu „kolikrát jsem apeloval na dodržování předepsaných kritérií“ soudím, že zřejmě nechodíte na úvodní schůzky vedoucích družstev nebo na námi pořádané turnaje, kde pokaždé apeluji na dodržování pravidel fair-play.
Pokud máte pocit, že se chlubím, kde všude jsem hrál, tak se omlouvám – chtěl jsem pouze poukázat na to, že problémy s hernami existují na všech úrovních...
Co jsem proti těm horším podmínkám udělal? Jelikož jsem žádnou hernu nepostavil ani nezačal provozovat vlastně asi nic… Jen trávím ročně desítky hodin při přípravě soutěží, jejich vedení a snaze nastavit základní podmínky tak aby si lidé mohli zahrát… a pak obhajobou toho vysvětlováním nespokojeným
Ad nedostatek heren – každoročně mi projdou rukama všechny přihlášky, kde družstva uvádějí své herny, takže si myslím, že mám celkem přehled, jak to v Brně vypadá. Nějak jsem si nevšimnul, že by nějaká „veřejná“ herna přibyla (naposled to snad byla X-arena).
Nepletete si náhodou pojem „ohýbání“ a „úprava“? Ohýbáním pravidel totiž rozumím výklad platných pravidel tak aby se do nich dotyčný „vešel“, kdežto úpravu pravidel, oznámenou před vyhlášením nového ročníku, považuji za OK.
K Vašemu dotazu „kolik družstev si přálo změnu výše stropu“ jsem již odpověděl ale nyní odpovím jinak – byl to přesně stejný počet družstev, která požadovala možnost odmítnout hrát v nevyhovující herně v r. 2014. Podle Vaší logiky jsme tedy rozhodli špatně, protože o to požádalo pouze 1 družstvo. No vidíte, a já si kupodivu myslím, že to byla tehdy dobrá připomínka…
SŘ je koncipován jako rámcový předpis, který stanovuje základní parametry pro hru s tím, že pokud se vedoucí vzájemně dohodnou, nemusí být některé parametry dodrženy (vezmu-li to do extrému - pokud se vedoucí předem shodnou, že utkání odehrají někde na venkovním betonovém stole nebo ve sklepě s výškou stropu 1,50m s prkýnky na maso a molitanovým míčkem v neděli ve 2 hodiny ráno a skutečně jej odehrají, pak je dle SŘ vše OK.) Pokud se vedoucí nedohodnou, platí ony definované parametry.
Vzhledem k tomu, že se do naší „debaty“ nikdo nezapojil, navrhuji případnou další komunikaci řešit mailem (s tím, že její výstupy samozřejmě můžete dále zveřejňovat).

Re: Re: Re: Re: změna výšky stropu v SŘ

Pavel | 20.09.2019

Se zájmem jsem si přečetl obsáhlé názory obou stran a taky se vyjádřím.

Myslím, že nejsem sám, kdo má k nějaké herně méně pozitivní vztah a je jedno jestli úplně jedno jestli kvůli osvětlení, chladu, stáří stolu, výšce stropu, hluku nebo hráči, který nedodržuje pravidla (a ještě se cítí dotčen, když je upozorněn), a dalo by se určitě ještě dlouze pokračovat..

Hrajeme hlavně pro radost, takže myslím, že není na místě zlobit se když se něčí návrh nepromítne v soutěžním řádu. Od toho je komise vícečlenná, aby hlasovala pro nebo proti.

Pane Barvínku, kdyby to bylo JEN na vás, jaké konkrétní herny byste tedy pro BREST povolil?

PS: Luďkovi a spol (komisi a vedoucím lig) i tímto děkuju za práci, kterou odvádějí, abychom se my hráči mohli potkávat za stolem.

Re: Re: Re: Re: změna výšky stropu v SŘ

Petr Barvínek | 23.09.2019

Vážený pane Vodico.

Já si velice vážím práce, kterou odvádí všichni výkonní členové BREST. Bez takových, jako jste Vy, by nebylo možné takovou soutěž pořádat. Já se snažím, alespoň si to myslím, o konstruktivní kritiku a na mysli mám právě kvalitu soutěže.
Jsem prostě toho názoru, že co je psané, to je dané. Jsou to přece minimální rozměry. Chápu i Vaši snahu. Umožnit, aby se hrálo kde to je jen trochu možné, s úmyslem vybudovat co nejširší základnu. Úmysl je samozřejmě chvályhodný. Možná, že kdyby se trochu trvalo i na té kvalitě (to je ten dotaz, co jste pro to udělali, nikoli jestli někdo vybudoval nějakou prostoru), tak bychom se dočkali i nějakých dalších kvalitních prostor v Brně. S onou problematickou úpravou SŘ to nehrozí.
Ten můj návrh z 2014 neměnil žádné parametry ani nežádal nic nového. Jen upravoval stávající postup, abych ušetřil čas a cestování. Tehdy se přece dalo reklamovat prostředí až na místě před zahájením utkání.
Moje definitivní a konečná rekapitulace:
Pro všechny budoucí i předchozí dotazy. Nikdy jsem neměl v úmyslu zakazovat jakoukoliv hernu, i když někdy herna pro stolní tenis je značně nadnesené slovo. Mám na mysli prostory, které takto nikdy nebyly stavěny ani kolaudovány (garáže, zasedačky, sklepy, byty apod.) a to jsem asi ještě neokusil všechny. K tomu mě napadá, jak by se chovala pojišťovna, kdyby došlo k úrazu v nezkolaudované prostoře pro stolní tenis?
ANO, POKUD SE OBĚ DRUŽSTVA SHODNOU, AŤ HRAJÍ, KDE CHTĚJÍ. NA TOM SE TAKÉ SHODNEME. JENŽE KDYŽ SE I JEDNO JEDINÉ DRUŽSTVO CHCE DOHODNOUT DLE BODU 7.4., ABY SE HRÁLO JINDE, PROTOŽE TO PROSTŘEDÍ, KAM BYLO POZVÁNO MU NEVYHOVUJE A NEODPOVÍDÁ ANI TĚM MINIMÁLNÍM ROZMĚRŮM DLE BODU 7.3., PŘESTÁVAJÍ PLATIT DEFINOVANÉ PARAMETRY A VY JAKO STK Z TOHO NEVYHOVUJÍCÍHO PROSTŘEDÍ UDĚLÁTE NORMU. A to je to jediné, co Vám vytýkám a nemohu s tím souhlasit. Podle této logiky pak uděláte normu i z toho Vašeho nadsazeného příkladu, pokud řeknu já nebo někdo jiný, že na betonovém stole na sídlišti v neděli ve 2 ráno se stropem 1,50m atd. hrát nebude.
Pokud by to pomohlo k vyjasnění stanovisek, velmi rád se s Vámi setkám, například když zavítáte na utkání k nám. Možná vymyslíme společně i něco prospěšného pro BREST.
Howgh.
S uctivým pozdravem
Petr Barvínek

Barvínek

Petr | 05.09.2019

Jednoduchý dotaz na všechny členy STK. Z jakého popudu byla změněna v Soutěžním řádu v odstavci nebo bodě nebo článku 7.3 minimální výška stropu ze 3m na 2,60m a jak jste dospěli zrovna k tomuto rozměru? Proč to není třeba o 5 cm více nebo méně? Co je míněno výškou stropu? Je to nejvyšší bod mistnisti ( tedy stavebni prvek) nebo je to naopak nejnižší, t.j. k rovině např osvětlení nebo jeho součástí, vodovodniho nebo plynoveho potrubi, případně klimatizace? Vztahuje se tento rozměr na celou mistnost nebo jen na určitou část? Prosim o reakci i ostatni členy Brest. Myslite si, že je tato změna prospěšná k vytvoření lepších podminek pro pingpong anebo se vice hodi pro pro stolni tenis? BREST znamená Brněnský rekreační STOLNÍ TENIS Nevite o nějaké volné sklepní prostoře nebo kočárkárně. DĚKUJI
Prosím o odpovědi členů STK na všechny položené otázky.

Re: Barvínek

Luděk Vodica - předseda STK | 07.09.2019

Dobrý den,
dovolím si odpovědět za celou STK, protože nevidím důvod aby se „musel“ vyjadřoval každý člen STK samostatně (samozřejmě, že nic nebrání vyjádřit se i ostatním členům STK). Změny v Soutěžním řádu může navrhovat každý člen BREST-u, tyto posuzuje STK a předkládá ke schválení výboru BREST-u. V tomto případě požádalo o úpravu družstvo, hrající v dotčené herně, tak aby splňovalo pravidla SŘ, protože se setkalo s odmítnutím hrát v této herně z důvodu výšky stropu, nesplňující kriteria BREST. Dle sdělení „domácího“ družstva bylo toto oficiální odmítnutí prvním v historii herny a žádní další soupeři si na výšku stropu v minulosti nestěžovali. Vzhledem k těmto argumentům, po shlédnutí fotografií herny a nedostatečnému počtu odpovídajících heren v Brně (pokud víte o nějaké takové – napište ji sem prosím…) se STK rozhodlo navrhovanou změnu doporučit ke schválení. Pokud si na tuto výšku bude stěžovat více družstev (např. poznámkou v zápisu o utkání nebo v každoročně rozesílaném dotazníku o soutěži) bude se tím STK opět zabývat.
Co se týká dotazů: co to je přesná výška stropu apod. – v SŘ se píše pouze o výšce místnosti, čímž se rozumí prostor mezi podlahou a stropem. Výška platí samozřejmě pro hrací prostor – děkuji za upozornění – snad nezapomeneme upravit textaci v SŘ pro další sezóny :-).
Správně jste napsal, že hrajeme Brněnský rekreační stolní tenis – vy jste zdůraznil velkým písmem slova „stolní tenis“, já stavím na stejnou úroveň i slovo „rekreační“. Znamená to, že nevyžadujeme shodné parametry jako platí pro hraní pod ČAST, čímž umožňujeme zasportovat si a porovnat síly více než 300 lidem, což si myslím, že je nejdůležitější cíl BREST-u.
Pinecu zdar

Re: Barvínek

Luděk | 07.09.2019

Dobrý den, nyní odpovím na Váš dotaz určený členům BREST jako řadový člen:
Váš dotaz: „Myslite si, že je tato změna prospěšná k vytvoření lepších podminek pro pingpong anebo se vice hodi pro pro stolni tenis?“ je zřejmě záměrně mírně provokativní , tak si dovolím odpovědět ve stejném duchu :-):
Ke zlepšení podmínek pro ping pong to nepovede, protože tato změna je schválena pouze pro soutěže BREST-u a neplatí tedy pro soutěže ping pongu. Ping pong je totiž trochu jina sportovní disciplína – viz. https://modrypinec.cz . Z toho vyplývá, že se hodí pro stolní tenis.
A nyní vážně:
Pokud bylo myšleno, jestli tato změna přispívá k podpoře „pinkání“ nebo podpoře hraní „seriózního“ stolního tenisu tak odpovědi mohou být různé.
Jakékoliv omezení nutí hráče k přizpůsobení se a tím „nucení“ učit se novým věcem, což je z hlediska vývoje hráče pozitivní . Na druhou stranu stejné omezení může omezit herní repertoár hráče, což v případě hráče „jednoho úderu“ může být problém.
Můj názor: Pokud daná změna neovlivňuje bezpečnost hráčů a regulérnost soutěže tak souhlasím…
Můžu se zeptat, proč Vám vadí změna tohoto pravidla? Hraje někdo ve vašem družstvu vysokou lobovanou obranu, kterou nemůže uplatnit (a kterou zřejmě nemohl uplatnit plně ani v případě původní výšky)?
Za svoji herní kariéru jsem v BREST-u postupně hrál všechny soutěže. Asi byste se divil, v jakých podmínkách se hrály (a někdy i hrají) i ty nejvyšší soutěže a neuvědomuji si, že by někdo, počítal centimetry, podával protesty či odmítal hrát…. (Pamětníci jistě vzpomenou na „hernu“ ve sklepě na VUT, v Národním divadle v zrcadlovém sálu či na chodbě apod. :-))
Já mívám občas problém s rozměry hracího prostoru, který mi neumožňuje hrát obranu dále od stolu, ale protože hraju REKREAČNÍ stolní tenis, nikdy jsem kvůli tomu neodmítl odehrát utkání.
Pinecu zdar :-)

8,liga

Luděk Vodica | 29.08.2019

Dobrý den, předem se omlouvám za nereagování na níže uvedené dotazy, způsobené pracovní vytížeností, přípravou nové soutěže a dovolenou… :-(
K vytvoření 8.ligy vedly zjm. tyto důvody:
1. Nárůst počtu přihlášených družstev.
2. Snaha o vytvoření jednotného termínového kalendáře.
ad 1. Dosud se tento nárůst řešil doplňováním příslušných lig „zespodu“, díky čemuž postupovalo zjm. v nižších soutěžích více družstev. Tato varianta byla a je však organizačně značně náročná – viz. bod 2. Jaký bude počet přihlášených družstev na rok dopředu nelze nijak zjistit, proto již několik let při úvodní schůzce vedoucích družstev a na „přeborech“ (jak přítomní zajisté mohou potvrdit) upozorňuji na možnost reorganizací soutěže a tím možnost přesunu více družstev do jiných lig. Princip při reorganizaci byl takový, že do vyšší soutěže postupovali první dva a sestupovalo tolik družstev aby byl konečný počet 10.
ad 2. Při odlišném počtu družstev v soutěži je nutné vytvářet individuální termínové kalendáře. S tím je spojena snaha o vyhovění požadavkům družstev, která se střídají ve stejné času ve stejné herně. Sladit tyto požadavky pak trvalo několik desítek hodin každou sezónu. (V sezóně 2014-2015 byl použit pro 10 i 12-ti členné ligy jednotný rozpis pro 12 družstev, který se však nebyl přijat z důvodu „nechtěného prodloužení sezóny a zvýšených prostojů“).

Ad počet odehraných utkání:
V dotaznících rozesílaných po konci sezóny se občas objeví požadavek na zvýšení počtu utkání (v 10-členných ligách) ale také požadavek na snížení počtů (v 12-členných ligách). Od sezóny 2009-2010 se jako standard zavedly 10-členné skupiny, které však byly navyšovány díky novým družstvům a nyní se po navýšení počtu družstev opět vracíme ke standardu. K porovnávání herních zkušeností slouží další námi pořádané turnaje (bohužel s nízkou účastí). Pro info – i 8.liga bude mít nakonec 10 účastníků.

Ad sestup ze 6.místa v 6.lize a nesestup z 9.místa ve 4.lize:
Princip postupů a sestupů je dán Soutěžním řádem, kdy obecně řečeno postupují první 2 družstva a sestupují poslední 2 družstva. V případě reorganizace byl zachován stejný princip s tím, že do nižší soutěže byly navíc přeřazeny družstva od konce tabulky tak, aby ve skupině zůstalo 10 družstev. Onen nesestup družstva na 9.místa ve 4.lize byl způsoben tím, že družstvo Bosonohy „A“ se do nového ročníku soutěže nepřihlásilo ani práva na svoji soutěž nepostoupilo jinému družstvu. Proto se doplnila 2.liga na počet 10 družstev a tím došlo k posunu v dalších ligách a udržení družstva na 9. příčce ve 4.lize.

Snad jsem zodpověděl vše najednou. V případě potřeby ostatní dovysvětlím na schůzce vedoucích družstev 2.9.2019 kam samozřejmě mohou i ostatní členové BREST.

Dotaz

Richard Šafář | 14.08.2019

Příteli Vodico, mohl bys mi vysvětlit, proč v 6. lize nestačilo na udržení ani umístění na 6. místě, tedy v první polovině tabulky ? Kdo chce, může si udělat analýzu sám, ale například ve 4. lize se udržel i 9. tým.

Pinecu zdar !!!

Osmá Liga

Tomáš Horázný | 08.08.2019

Ahoj, chtěl bych otevřít diskusi na téma přidani 8mé ligy do soutěže. Zajimal by mě nazor kohokoliv koho se tato změna dotkla a hned taky přidám svůj.

Nelíbí se mi snížení počtu odehraných zápasů. U nás (teď v sedmé lize) se bude hrát 18 místo 22 zápasů za sezonu. Ještě horší je to v Bčku které bude hrát v 8mé jen 14!. Soutěž končí v březnu, přitom by se v pohodě mohlo hrát celý duben a květen.



Re: Osmá Liga

Pavel Havránek | 14.08.2019

Ahoj, taky mně přijdě, že těch 22 zápasů za sezonu je tak akorád. A ze sportovního hlediska je to ještě zvláštnější. Ale zřejmně pro většinu týmů je 22 zápasů za rok moc. Důležité je, že si můžeme zahrát :-).

Re: Re: Osmá Liga

Tomáš Horázný | 16.08.2019

OK, to bych pochopil, jen v mem okoli neznam nikoho kdo by si stezoval na prilis mnoho zapasu v sezone. Byl bych rad kdyby se ti co to takhle vnimaji prihlasili. Zatim co vim tak vetsina by rada hrala naopak vice zapasu.

Ted k tomu co je dulezite. Dulezite tedy je ze si muzem zahrat, nicmene dulezitejsi je zahrat si kvalitne. Tuhle zmenu vnimam jako krok zpet, zhorseni kvality souteze.

Re: Osmá Liga

Roman Kukla | 19.08.2019

Zdravím,
prosím, zdali by na toto téma mohlo odpovědět vedení soutěže a uvedlo důvody, které vedly k tomuto zajímavému rozhodnutí.
Hráči si obecně váží práce vedení, ale snížení počtu zápasů / v osmé lize na osm / vede dle mě jednoznačně ke snížení úrovně soutěže. Pro ilustraci v týmu se čtyřmi hráči, kteří se střídají, každý odehraje pouze 10 nebo 11 zápasů, což je za sezónu více než málo. Před rokem jsem v dotazníku na konci soutěže spíše preferoval více zápasů, opak je však pravdou. Do budoucna by bylo vhodné, kdyby vedení soutěže důležitá rozhodnutí minimálně konzultovalo s vedoucími družstev a zajímalo se i o jejich názor.
Děkuji.
Roman Kukla / Sokol Jundrov B /

Re: Re: Osmá Liga

RisaK | 25.08.2019

Tak když ne zde na fóru tak určitě se můžete ozvat na Morendě 2.září.

dotaz

Pavel | 02.06.2019

Letos nebudou žebříčky jednotlivců?

pinecinfo

skurka | 06.11.2018

skvělý nápad a práce, další kanál pro informace doufám, že tam budou všechny ligy.

Záznamy: 61 - 75 ze 292
<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>

Přidat nový příspěvek