Diskusní fórum by mělo sloužit návštěvníkům bresťáckého webu k možnosti reagovat na různé události ze soutěží BREST, na materiál kterým hrajeme, na podmínky při hře apod. Pokud hledáte tým za který by jste chtěli hrát nebo naopak hledáte hráče na doplnění týmu, tak prosím klikněte na diskuzní fórum: Hledá se hráč / tým. Prosím všechny uživatele o slušné a korektní příspěvky.

Diskuse

Re: Orel Kr.Pole "A"

Luděk Vodica | 11.02.2015

Díky za oceneni... :-)
(jen doufam, ze to v BREST-u neni snad tak spatne, aby se za "samozrejmost" chvalilo...)

baráž na konci ročníku?

Pavel | 23.01.2015

Co byste říkali na návrh, že by se od nového ročníku Brestu zavedla baráž, v níž by se po skončení všech lig mezi sebou utkávaly v baráži (v přímém souboji) tým, který se umístí třetí od konce ve vyšší lize s týmem, který bude v nižší soutěži třetí odshora?

(Zejména v soutěžích, kde jdou brzy do bodového trháku dva mančafty by bylo o co hrát a soutěž by dostala ještě větší náboj.)

Nový systém zápasu s pauzírováním

risak | 23.10.2014

Musím říct, že nový systém losování zápasů s pauzírováním je pěkně naprd. Když projdu výsledkama všech lig od 1. po 7. tak po 4.kole jsou výsledky úplně k ničemu. Počet odehraných zápasů týmů se pohybuje od 1 po 4. To znamená, že průběžný pořadí nemá žádnou vypovídací hodnotu a není potřeba, aby byly výsledky každý kolo na netu, stačí v polovině a na konci soutěže. Když vám soupeř odřekne jeden termín a druhej tejden máte povinnou pauzu, tak nehrajete 14 dní. Tož nevím jak ostaním, ale mě tento novej systém těžce nevyhovuje.

Re: Nový systém zápasu s pauzírováním

Pavel | 23.10.2014

Souhlas, nemá to pro hráče žádnou výhodu! A když odřekne soupeř mezi dvěma volnými koly, tak mančaft hraje jen jednou měsíčně...

Proč tu vůbec na webu není anketa? Zrovna u tohodle by mě zajímal vox populi.

Re: Nový systém zápasu s pauzírováním

Zdeněk Toufar | 18.11.2014

Ahoj Rišáku, byla to změna pro letošní sezonu, a pokud se neosvědčí, tak skončí kde? Skončí v propadlišti dějin.

Jsem jeden z těch, kteří tuto navrženou změnu podpořili, takže cítím odpovědnost se k tomu vyjádřit. Důvodů, kvůli kterým se k této změně přistoupilo, bylo více, za nejzákladnější považuji dva.
První, v předešlé sezoně 2013/2014 se do soutěží přihlásilo více družstev než v sezoně 2012/2013 a vyvstala otázka, jak organizovat soutěže? Vytvořit další ligu se 4-5ti účastníky?
Anebo vyšší počet účastníku „rozprostřít“ do stávajících soutěží? Použilo se řešení B, což přineslo to, že 1-5 liga se hrála v deseti týmech a 6+7 liga ve 12ti týmech. Což zase s sebou přineslo skutečnost, že se soutěže 1-5 hrály podle jiného losu (pro 10 družstev) než soutěže 6+7 (pro 12 družstev). Toto samo o sobě problém nepřineslo, nicméně určitý problém to přineslo „klubům“, které měly více družstev a měly také pevný hrací termín (možná jich není až tak moc, ale zaplať Pán Bůh za ně, protože pevný hrací termín podporuje určitý řád, pravidelnost a mantinely pro leckdy nelehké domlouvání termínů utkání.
Pokud však tyto kluby měly 1 družstvo v soutěži s losem pro 10 týmů a další v soutěži s losem pro 12 účastníků, tak bylo nemožné dosáhnout stavu „první doma druhý venku“ a další týden „první venku druhý doma“ (mimochodem režim, bez kterého by kluby a oddíly stolního tenisu, které hrají soutěže pod hlavičkou ČÁST a mají třeba 6-7 družstev, tak by vůbec nemohly fungovat).
Takže možnost střídání režimu doma-venku byl zřejmě hlavní důvod, kvůli kterému se tato změna udělala.
Pokud se tento sytém neosvědčí, tak je to věc k debatě a k případné změně k původnímu stavu. Pokaždé, když se něco změní, tak to přinese něco pozitivního i negativního. Jde jen o to, posoudit co převažuje. Po skončení sezony budou mít družstva možnost vyjádřit se ke skončené sezoně a dát návrh na úpravu toho či onoho.
Určitě je dobře, pokud jsi nespokojený, že jsi toto téma otevřel už teď, protože do konce sezony si mohou ostatní udělat „jasno“ v tom, co jim vyhovuje víc.

Zdravím, Zdeněk.

Re: Re: Nový systém zápasu s pauzírováním

Hana- Bosonohy | 19.11.2014

Střídání režimu doma-venku: tak tohle se moc nepovedlo, nevím podle jakého klíče byly vylosovány Bosonohy C: týden od 22.9.zápas doma, týden od 29.9.zápas doma, týden od 6.10.zápas doma, týden od 13.10.volný termín, týden od20.10.náhradní termín, týden od 27.10 opět zápas doma! Díky za odpověď Zdeňku.
Hana

Re: Re: Re: Nový systém zápasu s pauzírováním

Luděk Vodica | 19.11.2014

Zdravím, na Váš dotaz si dovolím reagovat já jakožto "navrhovatel" tohoto systému. Zdeňkem zmíněné střídání režimu doma-venku totiž neznamená to, že každé družstvo bude pravidelně hrát např. sudé kolo “doma” a liché “venku” (takové rozlosování nelze ani připravit) ale možnost prostřídání dvou družstev hrajících ve stejném termínu ve stejné herně, tak aby jejich termíny nekolidovaly. Strávil jsem hodiny sestavováním kombinací jak rozpis sestavit, aby: a) bylo možné zohlednit střídání doma x venku (ve smyslu mnou výše uvedeném) a současně kombinaci doma x doma (řešil jsem situaci, kdy 4 družstva hrají ve stejném termínu) ; b) aby byl dodržen 8.4. SŘ v rámci řádného rozlosování; c) aby byl pokud možno zachován rozpis z minulosti protože jeho oprava v rámci současného program pro zapisování výsledků je dost náročná. Proto tedy hrajete během 4 kol 3 x doma (všiml jsem si, že v těch 4 kolech máte volný los, ale to proto, že při určení volných míst v rozpisu jsem přihlížel k tomu, aby v 16. kole, které je mezi náhradním termínem a prázdninami nebylo družstvo, které by mělo 3 týdny volno. Všechno se – i při velké snaze - uhlídat nedá. Pokud máte nějaké nápady jak (nejen) toto vše ošetřit budu za ně rád.

Re: Re: Re: Re: Nový systém zápasu s pauzírováním

Hana | 20.11.2014

Díky za odpověď a samozřejmě to chápu.Možná je to i trošku o komunikaci s vedoucími týmů, kteří mají více družstev-tam spadáme i my. My můžem odehrát současně dva zápasy - máme k dispozici čtyři stoly... Ale to necháme na jindy. Chápu, že všem se nedá zavděčit a vymýšlet co a jak- není jednoduché.
S přáním pěkného dne Hana

Re: Re: Re: Re: Nový systém zápasu s pauzírováním

Pavel - Akademie | 20.11.2014

Předpokládám, že když má některé družstvo víc mančaftů, umí se mezi sebou jejich vedoucí domluvit, aby se při domácích zápasech ve své herně všichni vystřídali.

Pro družstva (bez rezerv) tento systém žádnou výhodu nemá...

Re: Re: Nový systém zápasu s pauzírováním

RisaK | 23.11.2014

Ahoj Zdeňku a Luďku,
losování se přeci dělá až po uzavření registrace týmů do aktuální soutěže, nebo se mýlím? Pak nerozumím, proč se to měnilo pouze kvůli 7.lize, ve které je letos 11 týmů a ve zbývajících po 10 týmech. Systém losování není přeci až tak težké rozhodnout podle aktuálního naplnění lig v daném ročníku těsně před začátkem soutěže, respektive valnou hromadou na Morendě. Můj názor je samozřejmě k tomuto tématu jasný, a proto jsem rád, že se dá alespoň takto diskutovat, když taková věc není ovlivnitelná při plánování a schvalování na výkonné radě. Trochu mě právě mrzí ten fakt, že tento systém nebyl kapitánům všech týmů představen dříve a zjištěn jejich názor před tím než byl v úzkém kolektivu politbrka brestovního schválen.

Re: Re: Re: Nový systém zápasu s pauzírováním

Pavel - Akademie | 23.11.2014

Přesně tak. Určitě by stálo za úvahu u podobných zásadních změn znát názor kapitánů (stačilo by je oslovit e-mailem).

Anketa zatím vyznívá v neprospěch nového formátu. Proč není zajištěno, aby se v ní dalo hlasovat opakovaně? (s určitým odstupem)

Re: Re: Re: Re: Nový systém zápasu s pauzírováním

Luděk Vodica | 23.11.2014

Příprava soutěže bohužel není tak jednoduchá jak to z vašeho pohledu vypadá a rozhodně nezačíná až po uzávěrce přihlášek. Oslovení kapitánů se jeví jako dobrý nápad, ale kapitáni jsou již několik let po sobě vyzývání aby sdělili své přípomínky a nápady k soutěži ale odezva je minimální (loni se ozvalo 11 zástupců napříč všemi soutěžemi). Nedělám si iluze, že by to v tomto případě bylo jiné...
Stávající systém byl celkem podrobně diskutován na STK ještě před vyhlášením ročníku 2014-2015 a byl navržen tak aby byl použitelný s minimálními změnami až pro 84 družstev. Další benefity byly zmíněny v diskuzi výše. Letos je to poprvé, co se počet přihlášených družstev meziročně snížil. (V případě dalšího navýšení by se musela řešit situace zda otevřít 8.ligu např. pro 5 účastníků (= zcela jiný - 3. systém rozlosování) či navýšit na 12 účastníku ligu 5.). Kžadá tato změna vyžaduje obsáhlé změny v programování příslušné databáze, která počítá vzájemné výsledky.
Uznávám, že v průběhu soutěže není pořadí zcela jasné, ale i proto jsou výsledky zasílány v týdenních intervalech a je z nich patrné jaká utkání nebyla odehrána. Rozhodně jsem netušil, že tato změna povede k takové, dle mého názoru, "bouři ve sklenici vody". Existují i jiné soutěže, kde nejsou vždy odehrána všechna utkání (jestli se nemýlím tak např. NHL v hokeji, Premier league v kopané apod.) a vše funguje...
Po skončení tohoto ročníku bude toto všechno vyhodnoceno a zvolíme další - snad optimální - postup.

Re: Re: Re: Re: Re: Nový systém zápasu s pauzírováním

RisaK | 24.11.2014

Ahoj Luďku,
já myslím, že se kapitáni nevyjadřovali z toho důvodu, že jim ten původní systém spíš vyhovoval a proto nechtěli nic měnit a tedy nikomu nic nepsali. Asi těžko mohli věštit, že se na radě chystá změna systému losování, a tedy se k tomu vyjádřit nemohli.
Když tak při dalším jarním obesílání kapitánů o názory k soutěži připojte seznam nově navrhovaných změn ať se k nim mohou také vyjádřit. Odezva bude určitě větší.
RisaK

Re: Re: Re: Re: Re: Nový systém zápasu s pauzírováním

Milan (EVA B) | 13.02.2015

Taky nechápu, co je tak hrozného na nestejném počtu odehraných utkání. Člověk přece nepotřebuje být Einstein, aby mu bylo jasné, že 30 bodů z 11 utkání je mnohem horší než 27 bodů z 9. A ať už bude systém jakýkoliv, stejně budou nějaké ty odložené špíly. A když půjdu ještě dál - i kdyby měly týmy odehráno celou dobu stejně, tak pro reálný stav je kromě postavení v tabulce důležité taky, s jak silnými soupeři tým už hrál a jak silné má před sebou.
Za sebe můžu prohlásit, že týdenní zveřejňování výsledků je asi ta nejlepší změna v BRESTu za mnoho let a doufám, že se to měnit zpět k horšímu už nebude

Re: Nový systém zápasu s pauzírováním

Roman | 23.11.2014

Ahoj,
můj osobní názor je,že v letošním ročníku,kdy je v každé lize 10 týmů a akorát v 7.lize 11 týmů,tak tento systém zase takovým přínosem není. Zvlášť,když většina družstev z nižších soutěží vlastní hernu nemá a zápasy hraje ve veřejných hernách.


Záznamy: 151 - 165 ze 292
<< 9 | 10 | 11 | 12 | 13 >>

Přidat nový příspěvek