Diskusní fórum by mělo sloužit návštěvníkům bresťáckého webu k možnosti reagovat na různé události ze soutěží BREST, na materiál kterým hrajeme, na podmínky při hře apod. Pokud hledáte tým za který by jste chtěli hrát nebo naopak hledáte hráče na doplnění týmu, tak prosím klikněte na diskuzní fórum: Hledá se hráč / tým. Prosím všechny uživatele o slušné a korektní příspěvky.

Diskuse

Re: pauza mimo násobky šesti

Luděk Vodica | 20.10.2014

V SŘ se píše: "Soutěže se hrají dle platných "Pravidel stolního tenisu"(aktuální verze vydaná ČAST bod 2.1 - 2.15.3), které pro potřeby BREST upřesňuje Soutěžní řád (SŘ) a pro daný ročník Propozice tohoto ročníku."
Ve zmíněných pravidlech pauzy řešeny výslovně nejsou (tyto řeší mezinárodní pravidla - kde platí "krátké přestávky pro utření ručníkem po každých dosažených 6 bodech od začátku každé sady a při změně stran v poslední možné sadě zápasu".
Pokud tedy v průběhu hry dojde k "zamokření" pálky je třeba ji otřít (tričko, ručník - ale bez použití různých čističů apod.), nicméně bych považoval za slušnost o tomto soupeře informovat.

námět na změnu soutěžního řádu?

od hans | 05.10.2014

příspěvek z diskuze na webu Guliverů: hans: Na soupisce v 6.lize jsou borci, kteří vybojovali postup do 4.ligy. Je to demotivující nejen pro ně samotné, ale hlavně pro mančafty v 6.lize, kam výkonnostně tito hráči rozhodně nepatří.

fedak: Za mě beru příklad z městské soutěže pokud hráč v určité lize dosáhne úspěšnosti 70% už nemůže hrát o soutěž níž , ale to musíte řešit asi na vedení Brestu.

Re: námět na změnu soutěžního řádu?

Alča | 05.10.2014

Mě se toto pravidlo docela zamlouvá a je to dobré téma na jeho zavedení v brestu na příští rok

Re: Re: námět na změnu soutěžního řádu?

Vlado | 06.10.2014

netvrdim ze to tak bude, ale nebudu potom hraci zbytocne prehravat zapasy ktore uz nic nebudu znamenat aby mali pod 70%?

Re: Re: Re: námět na změnu soutěžního řádu?

risak | 06.10.2014

Spíš nechápu, jak to takový hráč může celý rok vydržet hrát (baví ho to vůbec?). Jestli jo, pak asi bude mít něco s hlavou, ale třeba se pletu :-)

Re: Re: námět na změnu soutěžního řádu?

Honza Vereščák | 09.10.2014

Hlavně ne žádné další regulace, to je cesta do pekel (nebo do EU) :-). Stačí, že už máme to zbytečné omezení počtu žen v zápasu.

Re: Re: Re: námět na změnu soutěžního řádu?

Pavel | 09.10.2014

Honzo, upřímně: tobě samotnému by bylo ukradené kdybys hrál o dvě ligy níž než na kterou bys reálně měl?

Přijde mi zvláštní, že někdo musí vyklidit pozice dřív než má možnost ukázat, jestli na vyšší soutěž bude stačit...

Re: Re: Re: Re: námět na změnu soutěžního řádu?

Honza Vereščák | 10.10.2014

Jasně, že ne. Ale to je věc Gulliverů. Já jenom říkám, že nemá smysl kvůli tomu zavádět nějaké pravidlo. Mně zase přijde zvláštní, že se vnitřní záležitosti nějakého týmu propírají ve veřejné diskuzi.

Re: námět na změnu soutěžního řádu?

Franta | 10.10.2014

Jestli k tomu taky něco mohu:
vnitřní záležitostí klubu určitě je, kdo a jak o složení soupisek rozhoduje a jestli třeba za zařazení na soupisku ve vyšší lize musí dotyční platit...

Že by tomu klubu nedošlo, že "odkopnutím" hráčů o dva levely níž tu nižší soutěž zásadně ovlivní? (Našli inspiraci u včel a jejich zacházení s trubci?)

Na mančafty, které si dělaly naděje na cestu výš, totiž reálně v 6. lize zbývá jen jedno postupové místo...

Re: námět na změnu soutěžního řádu?

Luděk Vodica | 06.10.2014

V BREST-u neplatí pravidlo o nasazování dle "žebříčku" takže rozdělení hráčů na jednotlivé soupisky je plně v kompetenci příslušného vedoucího družstva. V případě posílení kádru by tedy dosavadní hráči buď museli hrát za původní tym, přestoupit jinam a nebo skončit s hraním, což mi nepřipadá správné...
Nikdo a niic nebrání podat (po skončení této sezóny) návrh na změnu pravidel.

Re: Re: námět na změnu soutěžního řádu?

Terka | 07.10.2014

Například v nižších ligách jsou značné rozdíly ve výkonnosti mezi jednotlivými hráči. Ovšem my, jako tým, bychom rádi hráli vyšší ligu, postupně se tam ale musíme dostat, protože není možné nastoupit třeba rovnou do čtverky.

Re: Re: Re: námět na změnu soutěžního řádu?

Vlado | 07.10.2014

myslim si ze je skoda topit lepsich hracov/timy v nizsich ligach len kvoli tomu ze prisli do brestu neskor...avsak neviem si predstavit ako by sa dalo rozumne urcit ktory tim by mal byt v ktorej lige.

Re: Re: námět na změnu soutěžního řádu?

Alča | 08.10.2014

Tady bych jen chtěla odbočit k tomu, že to stejné se týká pravidla více ženských v týmu. Člověk tady zná určitý okruh lidí a všude, kde by bylo potřeba člověka a s kým by člověk rád odehrál sezonu, tak už jedna hráčka ženského pohlaví byla. Vím, že jsou tu soutěže mixy a ženy, ale to se s muži, kde jsou tři lidi (tj. delší hra) a více lig, kde se dá někam postupovat, moc srovnávat nedá. Odhlasováno to na letošní rok nebylo, ale zkoušet se to musí dál, když ne za mě, tak za další hráčky, které by se tímto měly potýkat :) Tak na rozvíření prachu :))

Re: námět na změnu soutěžního řádu?

Milan (EVA B) | 07.10.2014

Mně to teda přijde dost ujeté....
Když bude tým, kde mají jednoho hráče se 70% a dva kolem 20%, tak je docela možné, že spadnou o soutěž níž. Zvlášť pokud ta jejich jednička třeba bude muset z jakéhokoliv důvodu pár zápasů vynechat. Takovému hráči se má pak zakázat nastoupit do dalšího ročníku za stejný tým?
Co je proboha tak strašně demotivujícího si výjimečně v soutěži zahrát proti o poznání silnějšímu hráči? Loni jsem taky v sedmičce hrál proti Plškovi či Tihelkovi a žádné komplexy to na mě nezanechalo

Re: Re: námět na změnu soutěžního řádu?

Alča | 07.10.2014

Vždycky je lepší hrát proti lepšímu hráči, s tím souhlasím :) Na druhou stranu chápu ty, kteří usilují už nějaký ten pátek o postup do vyšší ligy a díky tomuto moc šance nemají. Tak Plšek nesestupoval úmyslně z vyšších pozic do nižších, naopak začínal a snažil se dostat nahoru :) Já byla za takové hráče ráda :)
Nevím, jestli by hráč se 70% vydržel delší dobu než sezónu se dvěma spoluhráči s 20%, ale tento argument se mi líbí, stát se to může.

Záznamy: 181 - 195 ze 292
<< 11 | 12 | 13 | 14 | 15 >>

Přidat nový příspěvek